Jak to działa

Zalety systemu Breezair

Naturalna klimatyzacja Breezair. 100% świeżego, chłodnego powietrza

W oparciu o proste zasady odparowywania, gorące powietrze z zewnątrz jest pompowane przez nasączone wodą panele chłodzące Chillcel®. Gdy powietrze przechodzi przez panele Chillcel, woda jest odparowywana a ciepło z powietrza jest pochłaniane, co obniża jego temperaturę. Następnie wentylator wtłacza chłodne powietrze do budynku za pomocą systemu kanałów. Naturalne klimatyzatory Breezair są wyposażone w opatentowany wentylator odśrodkowy, który może być również używany w trybie pracy bez wody do wydmuchiwania świeżego powietrza przez otwory wentylacyjne.


Chłodzenie jest bardzo efektywne i może osiągać zakres od 12 do 20°C, w zależności jedynie od wilgotności powietrza zewnętrznego. Im niższa wilgotność otoczenia tym bardziej wzrasta efektywność systemu. Więcej odparowanej wody oznacza niższą temperaturę powietrza.


Innymi słowy gdy temperatura powietrza na zewnątrz budynku wynosi 30°C to system Breezair dostarczy powietrze o temperaturze od 17 do 25°C. Schemat działania pokazano na poniższym rysunku.


Zużycie energii przez taką instalację staje się minimalne, a wydajność chłodzenia jest po prostu imponująca.


Wprowadzone do hali powietrze jest w 100% świeże! Breezair nie recyrkuluje powietrza jak robią to klasyczne systemy chłodzenia. Jest to główną zaletą naszego systemu, ponieważ dostarczenie świeżego powietrza ma decydujące znaczenie w przestrzeni przemysłowej, w której często występują zanieczyszczenia (pyły, opary itp.) Wprowadzone chłodne powietrze wypycha ogrzane powietrze na zewnątrz budynku przez bramy, drzwi wejściowe lub wentylację mechaniczną. Dzięki temu Breezair zapewnia jednocześnie chłodzenie i wentylacje! przy rekordowo niskim zużyciu energii.


Zalety systemu Breezair:

 • Niższe o ok 87% koszty eksploatacji w porównaniu do standardowych systemów klimatyzacji
 • Łatwa i prosta instalacja (poniżej 50% kosztów klasycznych systemów)
 • Łatwy w utrzymaniu, nie wymaga kosztownych serwisów
 • Bez freonu, bez dodatkowych rur, bez sprężarki
 • Najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii i wody
 • 100% świeżego powietrza (bez pyłów, toksycznych gazów lub recyrkulacji zapachów)
 • Nie wysusza powietrza
 • Niszczy bakterie i redukuje patogeny
 • Brak zagrożenia bakterią Legionelli (obecną w klasycznych instalacjach) powodującej poważne choroby układu oddechowego
 • Brak freonu i innych szkodliwych gazów niszczących środowisko
 • Kolejną ważną zaletą jest możliwość chłodzenia powietrza tylko w niektórych obszarach hali, nie koniecznie w całym obiekcie. Jest to praktycznie nie do osiągnięcia przy klasycznej klimatyzacji. Taką aplikację nazywamy „chłodzeniem punktowym” i polega na doprowadzeniu wylotu powietrza do punków, gdzie chłodzenie jest absolutnie konieczne (chłodzenie maszyn lub miejsc, gdzie pracownicy przebywają w wysokich temperaturach).

O Breezair

Ostatnie realizacje

Poprawa warunków pracy przy produkcji urządzeń filtrowentylacyjnych - Breezair Polska

Naturalny klimatyzator Breezair został zainstalowany w hali zakładu produkującego urządzenia filtrowentylacyjne.

W hali nie było do tej pory żadnych układów klimatyzacji przez co temperatura dochodziła do 38°C. Tak wysoka temperatura miała wypływ na morale ale też na znaczne obniżenie wydajności pracy.

2018-08-10 12:13:15
Instalacja Breezair w kościele - Breezair Polska

Breezair Polska z sukcesem zrealizował zlecenia na wykonanie instalacji naturalnej klimatyzacji w kościele.

2018-08-09 13:55:38
Zakład produkcji ceramiki - Breezair Polska


Zakład produkcji ceramiki definitywnie wymagał chłodzenia stref pracy, zwłaszcza przy wylocie z pieca gazowego.
 

2018-08-09 13:00:03
Copyright © 2018 KlimatDlaBiznesu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.